Tamás Szabó Kimmel

Biography :

Szabó Kimmel Tamás (Kaposvár, 1984. október 9.–) magyar színész. A Színház- és Filmművészeti Egyetemen, zenés-színész szakon végzett. Mesterei Novák Eszter, Ascher Tamás és Zsótér Sándor voltak. Az egyetem elvégzése után játszott Szolnokon, Kaposváron és a József Attila Színház tagja volt egy évig. 2008 és 2013 között a Nemzeti Színház tagja volt. Eljátszhatta – többek között – a Hamlet címszerepét. Több filmben is játszott, országos ismertséget a Fonyó Gergely által rendezett Made in Hungaria című film biztosított számára. A 2012. október 12-én induló The Voice – Magyarország hangja című tehetségkutató műsor első évadjának műsorvezetője. Forrás: Wikipédia

Birthday : 1984-10-09
Place of birth : Kaposvár, Hungary
Also known as :
  • Szabo Kimmel Tamas
  • Szabó Kimmel Tamás
  • Tamas Szabo Kimmel